7 Yıllık Döngü
Vücudumuzun tüm hücrelerini yenilemesi 7 yıl sürer (beyin hücreleri hariç). Kendilik-dışı davranış ve zihinsel kalıplardan tamamen kurtulmak 7 yıl alır. Anılarımız hücrelerimizin içinde suda saklanır. Tasarımımıza göre yaşadığımız için, kendi haline gelme süreci doğrudan hücrelerimizin dönüşümü ile bağlantılıdır. Eğer başlatmak için kullanılan bir Jeneratörseniz (çoğu Jeneratör olarak), vücudunuzdaki tüm hücreler bunu istiyor. Beklediğiniz ve yanıt verdiğiniz her gün, içinde doğan yeni hücreler, yanıt beklemenin yol olduğunu bilir. İşte bu şekilde, yavaş yavaş, çekirdeğimizde bulunan şartlandırmadan kurtuluyoruz.

Şu an kimin gerçeğini yaşayan kişi ile 7 yıl sonraki çok farklı. İki çok farklı kişi. Evet, açık merkezleriniz hala açık olacak ve açıklıklarının farkında olacaksınız, ancak hayatları üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. 7 yıllık döngünüzü tamamlarken, kontrolü elinizden alıp gerçek otoritenizi izlerken, hayatınızın gerçek benzersiz amacını yerine getirmeye hazırsınız demektir. Tam anlamıyla tekrar doğmuşsundur.

Biz yetişkinler, sersemlemenin çile ve dramına girmek zorundayız. Fakat çocuklar, tasarımlarına göre muamele görürlerse, saygı görürler ve kendilerine izin verilirlerse, gerçek doğalarına çok çabuk uyum sağlayabilirler. (Eğer hala ilk 7 yaşındaysanız, hemen hazır.) Çocuklarınızın tasarımını bilmek ve saygı duymanın önemini yeterince vurgulamalıyım. Birinin alabileceği en büyük armağan budur - kim olduğuna izin verilmesi.


Linkler;
*INTERNATIONAL HUMAN DESIGN SCHOOL (IHDS)
   www.ihdschool.com
*HUMAN DESIGN AMERICA
*Jovian Archive

Ra Uru Hu ve ailesi tarafından sahibi olunan Jovian Archives Corporation, İnsan Tasarım Sisteminin telif haklarını dünya çapında elinde tutar ve tek sertifikalandırma ve ruhsatlandırma yetkilidir. Web sitelerinde, Yeni Gelenler Merkezi portalı, ulusal organizasyonlara bağlantılar, çizelgeler (ücretsiz bir sürüm dahil) oluşturmak için kullanılan MMI yazılımı ve daha fazlası yer almaktadır.

İnsan Tasarımı ile ilgili birçok web sitesi var, ancak yukarıdakiler bence en iyisidir. Ayrıca, korsan materyaller ve kuşkulu kalitede materyaller ve materyallerin yanı sıra uygun bir sertifika ve bilgi olmadan okumalar ve eğitimler sunan yetkisiz kişiler bulunduğunu lütfen unutmayın. Şüpheniz olduğunda, ulusal bir organizasyona, bu kişinin gerçekten sertifikalı bir analist olup olmadığını sorun ya da Jovian Arşivine doğrudan office@jovianarchive.com adresinden ulaşın.