Otorite ve Öz Olmayan
Strateji ve Otorite, İnsan Tasarımının alfa ve omegasıdır. Otorite, İnsan Tasarımının bu terimi kullanması anlamında karar verme yetkisi anlamına gelir. Doğru kararları tutarlı bir şekilde üretmeye gerçekten güvenebileceğiniz şey budur. Birkaç iç yetkili makam vardır, en yaygın olanı Duygusal ve Sakral otoritedir.

Zihin bizim için doğru olanı bilmiyor. Bu akıllı olmadığı anlamına gelmiyor. Zihin, hayatımızın efendisi olmadığı sürece harika bir araç olabilir. Fakat tanımlanmış ya da tanımlanmamış olsun, zihin asla bizim içsel otoritemiz değildir. Sadece dış otorite denilir; bu demektir ki söylediklerinin başkaları için ilham kaynağı olabileceği anlamına gelir. Aklımızdan kararlar vermemiz doğru değildir. Akıl, ikinci olarak gerçek otoritemizi tahmin eder ve gündeme gelen herhangi bir şeye karşı savunabilir. Bu, kimliğimizi kaçırıyor ve bize oynuyor gibi davranıyor. Sahip olduğumuz tek güvenlik, stratejimize ve kendi gerçek iç otoritemize dayanan kararlar vermektir.

Gerçek olmayan otoritemizden ziyade aklımızdan kararlar aldığımızda Ben Olmadığımız kimliğimizdir. Açık (tanımlanmamış) merkezler, şartlandırma aldığımız yerdir. Bu şartlandırma, bilinçaltı programlarımızdan ve davranış kalıplarımızdan hayatımızı yönlendiren bir güç olur. Strateji ve yetki, bizim için doğru olan tutarlı ve güvenilir kararlar almamızı ve Öz Benliksiz eğilimlerimizi kısıtlamamıza olanak tanır. Aura'yı doğru frekansta ayarlama sürecidir.

Ra kendi kendimize olmayan bir varlık olarak yaşamayı şöyle anlatıyor: Benzer değiliz... ceza kim olduğunuzu bilmediğiniz, kafanız karıştı ve mezarınıza çoğu insan gibi gittiniz: bunun nedeni ,ne diye merak ediyorsunuz. Kendin değilsen hasta olmaya başlarsın. Bu sadece psikoloji değil, fiziksel beden ... Bakın, biz nesneleriz. Hepimiz uzaya hareket eden nesneleriz. Öyle gibi görünmüyor, ama bu doğru. Uzaya gittiğiniz andan ve doğru hareket edemediğiniz an karşı karşıya olduğunuz tek şey direnç ... Doğru şekilde çalıştığınız an - unutmayın ki, bu sadece bir genetik çerçevedir - doğru şekilde çalıştığınız andan itibaren, Size ne oluyorsa: direnişten kurtuluyorsunuz. Bu çok daha kolay. Bununla birlikte, tasarımınızı yaşamak dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.