Merkezler

Bodygraph'da 9 merkez vardır: Baş, Ajna, Boğaz, G, Kalp / Ego, Sakral, Kök, Dalak ve Solar Pleksus.
Merkezler vücudumuzda enerjik önemi olan alanlardır. Bu nedenle, belirli enerji türlerini temsil eder, ayrıca vücuttaki işlevlerini ve organlarını işler hale getirirler (örneğin G merkezi karaciğer ve kan için sorumludur)

AÇIK MERKEZLERİN TARİFİ
Aşağıdaki bilgiler, tanımlanmamış merkezlerin basitleştirilmiş bir genel görünümüdür (beyaz olanlar). Özel açık merkezleriniz ve bu merkezlerin yaşam algısını neredeyse fark etmeden nasıl etkilediği konusunda zihinsel konuşmalarınıza dikkat edin.

BAŞ MERKEZİ
Baş, ilham, düşünce ve zihinsel baskının merkezi. Tanımlanmamış olması, düşüncelerinizin çoğunun, sorularınızın yanı sıra ilhamınızın dışarıdan geldiği anlamına gelir. Bu yüzden sürekli olarak (sizin için) önemli olmayan şeyleri ve başınızın neden sorularla dolu olduğunu düşünün. Hepsine cevap vermeye çalışmak, çok fazla zihinsel baskı oluşturur. Onlara cevap vermek zorunda kalmadan soru sormayı öğrenebilirsiniz.
Kendinize zaman zaman sorun: Benim için önemli olmayan şeyleri düşünüyor muyum? Hâlâ başkalarının sorularına cevap vermeye çalışıyor muyum?
Açık Başın'ın Potansiyel Bilgeliği: Hangi soruların benim düşünmemde önemli olduğunu biliyorum. Benim için ilham veren ve beni etkileyen şeyleri biliyorum ve zihinsel baskılardan özgürüm.

AJNA MERKEZİ
Ajna araştırma merkezi, işleme ve analizi düşünüyor. Tanımlanmamış olması, düşüncelerin erişildiği ve işlendiği biçiminde tutarlılığınızın olmadığını gösterir. Düşündüğünüz süreç dışardan şartlandırılmıştır. İletişim kurma ve fikirleri ifade etme kapasitenize karşı belirsizlik hissettiğinizde, kendinizi küstahça davranarak telafi edersiniz - aptalca görünmeyi bilen ve nefret eden kişi.
Kendinize zaman zaman sorun: Hala fikirlerimden emin olduğuma ikna olmaya çalışıyor muyum?
Açık Ajnanın potansiyel bilgeliği: Büyük esneklik ve böylece düşünce sürecinin yaratıcılığı.

BOĞAZ MERKEZİ
Boğaz, iletişim ve tezahürün (eylem) merkezidir. Tanımlanmamak, kendinizi ifade etme konusundaki tutarlılığınızın - aynı zamanda büyük esneklik- olmadığını gösterir. Konuşarak dikkat çekmek ihtiyacı. Yararlı ipucu: konuşacak ilk kişi olma.
Kendinize zaman zaman sorun: Hâlâ dikkat çekmeye çalışıyor muyum?
Açık Boğaz'ın potansiyel bilgeliği: Dikkat çekmek için herhangi bir şey yapmam gerekmiyor. Benim için doğru olduğunda bu olur.

G MERKEZİ
G, kimlik merkezi, yaşam ve sevgi ise yön . Sen kim olduğunu bilmiyorsun, hayatın nereye gidiyor (yön) ve her zaman ihtiyacın olan sevgiyi alamıyorsun (kimin sevileceğini bilmemek). Bu hayatın, Strateji ve Yetkiniz doğrultusunda size yol göstereceğine güvenebilirsiniz. Eviniz, şehriniz, restoranınız veya ofisiniz olsun, yalnızca istediğiniz gibi olun.
Kendinize zaman zaman sorun: Hâlâ aşkı mı arıyorsunuz, kendiniz ve hayatınızdaki yönünüz için?
Açık G'nin potansiyel bilgeliği: Artık sevgiyi, hayatımı, yönümü ve kendimi 'dışarıda' aramıyorum. Tasarımıma göre yaşayarak sevgi bana geliyor ve zamanında doğru yapılması gereken bir sonraki adımımı biliyorum.

EGO / KALP MERKEZİ
Ego, egonun ve irade merkezinin, materyal dünyasında kendine değer / benlik saygısı ve hayatta kalma merkezidir. Tanımlanmamak, irade gücünüzün uygulanmasında tutarlılık olmadığı anlamına gelir. Bu sayede benlik saygısı azalır ve kendinizi hafife alırsınız. Bunu rekabetçi, kontrollü ve başkalarına ve kendinize değer kanıtlayan aşırı ödüllendirmeye çalışırsınız. Söz vermeyin.
Kendinize zaman zaman sorun: Kanıtlayacak bir şeyim var mı? (yani yeterince akıllı, yeterince iyi, güvenilir, sadık, başarılı, seksi, vb.)
Açık Ego'nun potansiyel bilgeliği: İspatlanacak hiçbir şeyim yok.

SAKRAL MERKEZ
Sakral canlılık, cinsellik ve sebatın merkezi. Tanımlanmamak, canlılığa tutarlı bir erişiminiz olmadığı anlamına gelir; kendinizi kolayca tüketebilirsiniz. Yeterince ne zaman olduğunu bilmemekle, işi aşırıya kaçma eğilimindesin (iş, yemek yeme, her şey). Unutmayın, burada çalışmaya değil, başkalarını gerçekten kendi başınıza yapmanız yerine, nasıl başkalarına rehberlik ettireceksiniz. Yoruldukça yatmaya git.
Kendinize zaman zaman sorun: Yeterli zaman ne kadar yeterli olduğunu biliyor muyum?
Açık Sakral'ın potansiyel bilgeliği: Ne zaman yeterince olduğunu biliyorum.

KÖK MERKEZİ
Kök, fiziksel basıncın merkezi (adrenalin), şeyleri ve kundalini enerjisini kullanmaya götürür. Tanımlanmamasının anlamı, işleri olabildiğince çabuk yapmanızın ve zorla çalışmanızın, baskıdan kurtulmak (asla ortadan kaybolmaması) anlamına gelmesi demektir. Doğal olarak hala varlık duyma ve üzerinde baskı olmadan sizden akışa izin verme potansiyeline sahipsiniz. Stratejinizi takiben size doğru baskıyı getirir ve sizi zarar verecek baskılardan korur.
Kendinize zaman zaman sorun: Ben hâlâ özgür olmak için acele içindemiyim (baskıdan)?
Potansiyel açık Kök bilgelik bilgeliği: Hangi baskının benim için doğru olduğunu biliyorum ya da değil.

DALAK MERKEZİ
Dalak sezgi, içgüdü, hayatta kalma ve refahın merkezidir. Tanımlanmamak her türlü korkuya açık olduğunuz anlamına gelir ve sizin için artık iyi olmayan şeyleri elinde tutarsınız. Zayıf bir bağışıklık sisteminiz var, bu da vücudunuza duyarlı olmanızı ve başkalarının sağlığını görmenizi sağlamanıza neden olur. Başkalarının sizi getirdiği "iyi" duygulara bağımlı olmak kolaydır. Kendiliğindenliği kolayca sizin için sorun yaratabilir.
Kendinize zaman zaman sorun: Ben hala kendim için iyi olmayan şeyleri tutuyor muyum? (yani ilişkiler, işler, yerler, şeyler)
Açık Dalak'ın potansiyel bilgeliği: Neyin benim için sağlıklı olduğunu biliyorum ya da değil, bana hizmet etmeyen şeylerden vazgeçebilirim.

SOLAR PLEKSUS MERKEZİ
Solar Plexus duyguların ve ruh halinin merkezi. Tanımlanmamak, duygulara karşı çok hassas olduğunuz, onları içine çekerken başkalarının duygularına açık olduğunuz ve iki kat daha güçlü hissettiğiniz anlamına gelir. Bu çatışmaları ve hoş olmayan gerçekleri önleme stratejisine götürür. Gizli bir hayat yaşamak Tüm duygusal kararlardan kaçınmak en iyisidir.
Kendinize zaman zaman sorun: Hâlâ çatışma ve gerçeklerden kaçıyor muyum?
Açık Solar Pleksusunun potansiyel bilgeliği: Duyguların tüm yelpazesini yaşayabilir ve hayatta kalabilirim.