Sizin İçin Ne Yapabilir?
İnsan Tasarımı kendini keşfetmeye yönelik bir bilimdir. Kişisel İnsan Tasarımı grafiğinizden kendi özgün doğanıza, yani sağlığınız, psikolojiniz, hassasiyetleriniz ve sınırlamalarınızın yanı sıra yetenekleriniz, güçlüğünüz ve hediyeleriniz hakkında muazzam bilgiler edinebilirsiniz. Pratik uygulama, her bireyin yaşamının iyileştirilmesi ve yerine getirilmesi için muazzam bir potansiyele sahiptir. İnsan Tasarımı da insan hayatının kendisini anlamaya yönelik bir çerçeve sunmaktadır.

Okuduğunuzda size Kim olduğunu ve kim olduğunuzu söyleyecektir. İnsan Tasarımı grafiği, yaşam için bir kullanım kılavuzu gibidir. Hayatınızın öyküsünü, başarınızı ve başarısızlığını anlamanıza yardımcı olabilir. Grafikleriniz, yetkinizin ne olduğunu ve onu net, güvenilir kararlar vermenin nasıl kullanılacağını gösterebilir. Bilinci yerinde olan davranışsal programlarınızı ve kalıplarınızı tanımlayabilir. Ve hangisinin gerçeğinden uzak durduğunu söyleyebilir. Doğru kararları vermek hayatınızdaki direnci ortadan kaldırır. Bu, yalnız olduğunuz yerleri, açık, savunmasız ve tanımsız olan yerleri, hayatta en derin bilgeliğinizin bulunduğu alanlara dönüştürür.

İlk İnsan Tasarımı okumalarını yaptıklarında, insanlar genellikle büyük bir rahatlama hissi hissederler. Başkalarının olmasını istediklerinden ziyade kendileri olmak için doğrulandıklarını hissediyorlar. Bu sıklıkla yıllarca suçluluk duygusu, öfke, utanç ve suçlamayı bırakır. Bir okuma, yaşamınızdaki amaç ve anlam duygusunu geri yükleyebilir. Kendinize "kendiniz olun" iznini verebilirsiniz.İnsan Tasarımı Sisteminin yaratıcısı Ra Uru Hu'nun değeri şöyle açıklanmaktadır: Aracın [bedeniniz] nasıl çalıştığını öğrenin ... ve kendi aracınızın nasıl çalıştığını görebiliyorsanız, mitolojiye girin, gerçek mitoloji, fantezi değil şeylerden yapılmış değil. Görüyorsunuz ki, bana açıktır ki, her insanın keşfedilmesi ve ifade edilmesi için benzersiz bir arketipik doğası vardır. Hiçbir şey yaparak değil, kendin olarak yaşayarak. Bu bizim en önemli görevimizdir ve sizinle nasıl başladıklarınızı basitçe anlamakla başlarız. Herkes için ilk adım sadece temel mekanizmayı anlamaktır. İçinde ne var? Ve ne değil? Sabit ve güvenilir nedir? Açık ve savunmasız ne var? Senin sesin nerede, Gücün nerede, Bilincin nerede? En büyük armağan, faaliyet gösterdiğiniz temel matrisi açıkça görebilmektir. O andan itibaren denemeye başlayabilirsiniz.