Sistemin Kökeni


1987’de, benzersiz bir astronomi deneyimi yaşandı.
Bir yıldızın ölümü – Supernova 1987A
Tüm gezegende Mistik bir deneyim gerçekleşti.
İbiza, İspanya’da Ra Uru Hu “Ses”le 8 gün süren mistik bir deneyim yaşadı.
Ra’ya, dünyaya bu bilgiyi anlatacak «Çağrı Borusu» olacağı söylendi.
Bu, Human Design Sisteminin doğuşu oldu.
Kendini keşif konusunda gerçekten eşsiz semavi bir sistemdir.


Human Design (İnsan Tasarımı) bir Sentezdir

Dizaynın Bilimsel Tabiatında; Kuantum Fiziği, Biyokimya, Genetik
Dizaynın Gizemli Tabiatı ise; Astroloji, Hindu Çakra Sistemi, Kabala, Çin’den I’Ching var.

İnsan Tasarımı Sistemi, mistik kökene sahip, ortaya çıkmış bir bilimdir. Ocak 1987'de sekiz günlük bir süre boyunca Ra Uru Hu'ya bildirildi. Akdeniz'in küçük bir adası olan İbiza'da yaşarken, şimdiye kadar yaşadığı şeylerden çok daha üstün bir istihbarat ile mistik bir karşılaşma geçirdi. Ra bu zekayı Ses diye seslendirir. Sekiz gün ve gece boyunca İnsan Tasarımı Sistemini detaylı bir biçimde yazdı. O zaman, Ses ona, evrenin mekanik doğasının temelini öğretti. Kendisine son derece detaylı ve bilimsel bilgi verilmiştir.

Ra, kendi başına bir dâhidir. Bu tecrübeden önce, hiçbir yetkiye saygı duymadı. Şüpheci biri olarak ve fizikte bir geçmişi olan Ra, mistik bir şeye inanmıyordu. Ancak, dediği gibi, Sesli deneyimin alçakgönüllülüğü onu dizlerine getirdi. Onu varlıklarının kökenine soktu.

Sonraki yıllarda, Ra kendisine verdiği bilginin çalışma ve uygulamasına tamamen kendini adamıştır. Kendisi için delirmediğini ve İnsan Tasarım Sisteminin doğru olduğunu kanıtlamak için başarılı bir girişim olarak bu zamandan bahsediyor. Bu bilginin sadece basit bir karar stratejisi izleyerek herkes tarafından uygulanabileceğini gördü. 1992'de İnsan Tasarımı'nı ilk defa kamuoyuna sundu ve o zamandan beri onu dünyanın birçok ülkesinde yoğun olarak öğretti.

İnsan Tasarımı Sistemi için istatistiksel destekle, Ra'nın mistik şapkasını çıkarabilmesi bir rahatlama oldu. Kendisinden hiç hoşlanmadığı bir roldü, ancak "seçenek yok" diye iddia ediyor. Mistik kökenlerine ve sentezinin bileşenleri olarak tanımlanabilen ezoterik sistemlere rağmen, İnsan Tasarım Sistemi bir inanç sistemi değildir. Bu yeni bir bilimdir.
(Nötrinolar, Güneş ve Gezegenler: Bizi nasıl kim yaparız?

İnsan Tasarımı sentezinin bir parçası olan bilimlerden biri fiziktir, özellikle de nötrinoların rolü. Fizikçiler evrendeki her şeyi iki aileye bölerler. "Basitçe söylemek gerekirse, biri madde, diğeri ise enerjidir.İyi bir aile yin ve diğer yang diyeceğiz .Yin tarafı temelde maddedir ve fizikçiler yin maddesini kuark olarak adlandırırlar. Kuarklar nötron olarak adlandırılan iki grupta toplanır ve protonların birlikteliğiydi. Bu ikiliğin bir tarafıydı. Yandanlığın diğer tarafında yang vardı. Yang saf enerji olarak kabul edildi ve bu yang da elektronlar ve nötrinalar olarak adlandırılan iki gruba ayrıldı. "

"Kuşlar, arılar, ağaçlar ve sizler gibi hayal edebileceğiniz her şey doğada atomiktir. Her galakside, gökyüzünde gördüğümüz her şey doğada atomiktir. Bu atomik evren bütün evrenin kütlesinin yalnızca% 10'udur. Başka bir deyişle, bu yıldızların hepsi, hayal ettiğimiz şeylerin hepsi, maddi evren aslında fiziksel olanın onda biridir. Yakın zamana kadar eksik bir şeyler vardı ve fizikçiler ona 'karanlık madde' dedi. Başlangıçta nötrino'nun saf enerji olduğunu anladılar, ancak nötrinoların kitle olup olmadığını araştırmaya başladılar. Onlar nötrinoların en büyüğünün bir protonun yaklaşık bir milyonuncu ağırlığı olduğunu keşfettiler. Şimdi bu çok hafif, ama çok önemli. Ayrıca nötrino ışıktan daha yavaş ilerlediğini ve saf enerjinin olamayacağı anlamına geldiğini öğrendiler. "

"Nötrinoların büyük çoğunluğu yıldızlarda üretilir (Güneşimiz tüm nötrinlerin% 70'ini Dünya'dan geçirmiştir), ancak Jüpiter yaklaşık% 3 oranında üretir ve insan miktarı küçüktür. Böylece, çok sayıda nötrin vardır; evrendeki her şeyden çok nötrinolar var. Aslında, Dünyamızdaki her inç kare (yaklaşık 20 cm2) alan için, üç trilyon nötrinosu (üç milyon, milyon) her saniye bu yerden geçmektedir. Bu nedenle, geniş bir nötrino okyanusunda ya da sürekli olarak bize dökülen muazzam bir bilgi yayını ya da bilgi programı olarak görülebilen şeyleri yaşıyoruz "dedi.
Nötrinoların kütlesi olması, neden gezegenlerden etkilendiğimizi ve birbirimize hayatımızdan etkilenip etkilenmediğimizi anlamak için bir anahtardır. Kütle, bilgi depolamak için gereklidir. Nötrino her şeyden geçer ve ışığın kendisi kadar hızlı hareket eder. İster derin uzayda, ister güneşimizde olsun, evrende her yönden yarışıyorlar. Ve onlar geçtikleri ile ilgili bilgileri saklar, yolculuklarında onlarla birlikte taşırlar. Ve aynen bu bilgileri tuttuğunda, bunu bir sonraki şey ile paylaşıyorlar.

"Şimdi tüm yıldızlardan ve Mars'ın yanına gelen ve yola giren gezegenden aktığını düşünün. Yola çıktığında, katı nesnelerden geçebilen bu nötrino akışı, Mars'tan geçer. Enerji olmadığı, ancak maddi olduğu için, nüfuz ettiği anda etkisi vardır. Sanki beyaz bir araba ile kırmızı araba birbirlerine vurdular, kırmızı arabada biraz beyaz boya ve beyaz arabada biraz kırmızı boya olacak - buna da iletişim deniyor. Nötrino akışı Mars boyunca ilerledikçe, Mars tarafından değiştirilir ve sonra bize dökülür. Bu nedenle, bilgi almakta olan nötrinoların bu okyanusunda yaşıyoruz ve aynı zamanda, nötrinoların her birimizden geçerken varlığımızla dolup taşıyoruz "dedi.

"Sese" göre, bu dünyaya geldiğimizde, nötrino akışı tarafından basılıyoruz ve o anda nötrino akımının bilgisine dayanılarak DNA'nın çeşitli kısımları harekete geçiriliyor.

Ra'ya "Ses" ile karşılaşmasıyla ortaya çıkmasına rağmen, 1998'de 11 yıl sonrasına kadar nötrinoların bilimsel olarak keşfedildiği anlaşılmadı.