Feng Shui
FENG SHUİ

Bir mekana girdiğiniz anda kendinizi iyi ya da kötü hissedersiniz. Nedir sizi etkileyen? Işık, renkler, mimari ya da içindeki insanlar mı? Hislerinize bir anlam vermek her zaman kolay değildir.Feng Shui, yaşadığınız çevre ile ilgili hislerinize bilimsel bir yaklaşım sunar. Nasıl, neden soruları binlerce yılın birikimi içinde yanıtlarını bulur.

Çinliler 3500 senedir mekanların insanlar üzerindeki etkisini araştırmışlar ve bu, bir bilim, bir yaşama sanatı haline gelmiş. Feng Shui, insanları her bakımdan besleyecek, mutlu edecek mekanları yaratmanın yollarını gösteren kadim bir metafizik bilimidir.
Çinlilerin inanışları ilginçtir. Atalarına çok önem veren Çinlilere göre, ölen ruhlar mezarlarında mutlu olurlarsa hayattaki akrabaları da rahat ve sorunsuz bir hayat yaşarlar. Bu nedenle Feng Shui ilk olarak mezarlara uygulanmış. (Yin Feng Shui) Daha sonra bu teoriler yaşama alanlarına da uygulanmaya başlanmış. (Yang Feng Shui)

Doğuda Feng Shui uzmanları kariyer, ilişki, sağlık ve işteki başarılarını arttırmak için evrendeki güçleri yönlendirmeye çalışırlar.
Son yıllarda Batı dünyası da Feng Shui'yi keşfetti. Kişiler ve kurumlar mekanlarında verimliliği, bereketi, huzuru arttırmak için Feng Shui'den faydalanmaya başladılar. Alınan pozitif sonuçlar Feng Shui'nin giderek yaygınlaşmasına neden olmaktadır.
Feng Shui, yaşadığımız yerleri doğru seçtiğimizde, içindeki enerjileri doğru yönlendirdiğimizde, potansiyelimizi de sonuna kadar kullanabileceğimizi söyler.
Her gün yaşadığımız yerler işimizi, ailemizi, sağlığımızı, ilişkilerimizi, verimliliğimizi, kısacası tüm hayatımızı etkilemekte. Yaşadığımız yerler, bizi ve hedeflerimizi destekleyen bir unsur olabileceği gibi, zaman zaman tıkanıklıklara da yol açabiliyor.

Feng Shui binlerce yılın bilgi birikimi ile doğru yerleri nasıl seçeceğimizi, iyi enerjileri nasıl yönlendireceğimizi bize öğretir. Evrenin enerjisini yaşadığımız mekanlarla ve kendi kişisel enerjimizle bütünleştirir.Feng Shui analizleri dört ana faktörü göz önünde bulundurur. Zaman, çevre, bina ve içindeki kişiler.
Esra Koyuncu