S.S.S.

*Reconnective Healing (Tekrar Bağlantı Şifası) ne demek ve kullanılan diğer enerji çalışmalarına göre nasıl bir farklılık sergiliyor? Nasıl işliyor?Neyi iyileştiriyor (fiziksel ya da mental)? Diğer frekanslarla nasıl karşılaştırılabilir? Bu, diğerlerinden daha büyük ve güçlü mü?

Dünyaya daha kapsamlı şifa frekansları sağlayan yeni kurulmuş bağlantılar aracılığıyla çalışan ve el dokunmaksızın gerçekleştirilen bir şifa çeşidi. Söz konusu frekanslar Eric Pearl tarafından gerektiği gibi eğitilmiş kişilerce bu bağlantılara girmek suretiyle “keşfedilebilir” ve kullanılabilir. Bu frekanslar kendimizi ve başkalarını iyileştirmek için kullanılabilir

*Reconnective Healing (Tekrar Bağlantı Şifası) ile The Reconnection ( Tekrar Bağlantı) arasındaki fark nedir?

Reconnective Healing ile The Reconnection arasındaki temel fark niyettir. Fiziksel, mental, duygusal veya spiritüel olsun, Reconnective Healing’in niyeti şifa vermektir. The Reconnection’in niyeti, kişiyi dünyanın axiatonal kafesiyle yeniden temasa geçirmektir. Ancak, şunu biliyoruz ki, mevcut durumda, bu ikisi birbirinden tamamıyla ayrı süreçler değildir. Reconnective Healing sırasında, kişi, aksiyonel kafese bir dereceye kadar yeniden bağlanabilir, ve insanların The Reconnection sırasında da şifaya kavuştuğu görülmüştür. Şu anda, bunların her birinden tam anlamıyla yararlanabilmek için, Reconnective Healing ve The Reconnection ayrı zamanlarda yapılmalı ve deneyimlenmelidir.

*Eric ya da bir başka pratisyen herhangi bir hastalık üzerinde başarı elde etti mi?

Yıllar içinde çok sayıda hasta gördük, öyle ki, artık bu noktada, spesifik bir vakayı hatırlamak olanaksız. Anlaşılması gereken en önemli nokta Reconnective Healing’in potansiyel başarıları, spesifik semptomlara veya koşullara bağlı değil. Aslında, yıllar içinde gördüğümüz en büyük iyileşmelerin bazılarında, hastaların nelerle mücadele halinde olduğu hakkında hiçbir bilgiye sahip değildik. Ve çoğu kişi fiziksel anlamda ani ve kalıcı sonuçlar görürken, seyrek de olsa, bazı kişiler hiç cevap vermeyebiliyor. Başka bir deyişle, pratisyen, bir gün boyunca aynı hastalıktan çeken üç kişi görebilir. Bunlardan ikisi tam anlamıyla iyileşirken, üçüncüsü cevap vermeyebilir. Yine de biz Reconnective Healing ’in fiziksel, duygusal veya diğer her türlü soruna karşı geçerli bir opsiyon olduğunu biliyoruz.

*Şifa seansı  The Reconnection’dan ne bekleyebilirim? İşe yaradığını nasıl bilebilirim? Derhal iyileşecek miyim?

Herkesin Reconnective Healing deneyimi özgün. Sık sık, iyileşme bir anda ve sadece tek bir seansta gerçekleşebilir, ama bazen iyileşmenin kendini göstermesi biraz daha uzun bir zaman alabilir. Eğer şanslıysanız, iyileşmeniz, sizin umduğunuz bir şekilde gelebilir, ancak, eğer gerçekten şanslıysanız, iyileşmeniz, Evren tarafından seçilen ve sadece size uygun olan bir biçimde gelir. İyileşme her türlü şekilde gelebilir, ve iyileşmeye izin vermenin en iyi yolu, yapışmaksızın sürekli umut eden bir ruh hali içinde olmaktır. İyileşmenin ne şekilde ya da ne zaman geleceğini kimse tahmin edemez. Ancak, çoğunlukla üç seanstan sonra bir şey olur.

*Dr. Pearl söz konusu frekansların varlığını kanıtlamak için ne gibi bilimsel çalışmalar yaptı? Bu çalışmaları nerede ve ne zaman yaptı? Enerji şifasının varlığını kanıtlayan başka çalışmalar var mı?

University of Phoenix’deki İnsan Enerji Sistemleri Laboratuarı’nda yapılan çalışmalar da dahil olmak üzere, üniversite çalışmaları bu frekansları tanımladı ve varlıklarını doğruladı.
Bu yeni frekanslar, ve Dr. Pearl’ün bu şifaları uygulama çalışmaları, The The Reconnection dışında,  Dr. Gary Schwartz ve Linda Russek  tarafından yazılan,  The Living Energy Universe de dahil olmak üzere 5 kitabın konusu oldu.
Eric Pearl bu frekansları kullanmak suretiyle yüzlerce iyileşmeyi kolaylaştırdı. Diğer binlerce kişi bu frekanslarla çalışabilmek ve şifa sağlayabilmek amacıyla eğitildi. Bu kişilerin çoğu tıp doktoru,psikolog, hemşire, fizyoterapist, araştırmacı ve chiropractor.
Reconnective Healing, atletik performansın pekiştirilmesinde ve Olimpik rekabet düzeyinde iyileşme durumlarında kullanıldı. Birçok kişi Reconnective Healing’in frekanslarına tabi tutulan sakatlanma ve yanıkların daha hızlı iyileştiğini belirtiyor.
Çeşitli kanser türleri, AIDS-bağlantılı vakalar, Kronik Yorgunluk Sendromu, Multiple Sclerosis, epilepsi, eklem-mafsal rahatsızlığı, doğumdan kalma fiziksel bozukluklar, beyin felci v.b. bu frekansların gerektiği gibi uygulanması sonucunda iyileştiği bildirilen rahatsızlıklar arasında yer alıyor ama bunlarla sınırlı kalmıyor.

Dr. Richard Gerber da, Titreşimsel ve Enerji İlacı’nın çeşitli şekillerine ilişkin olarak bilimsel destek sağlayan çok yönlü çalışmalarını tanımlayıcı ve açıklayıcı çok sayıda çalışma gerçekleştirdi.
Şifa verilişi sırasında frekanslara ilişkin güçlü fiziksel kanıt var. Çalışmalar, şifa verilişi sırasında, yüksek frekans enerji emisyonunun absorbe edildiğini gösteriyor. Şifa verilişi sırasında hastalar bir dizi irade dışı fiziksel tepki veriyor. Yürütülen çalışmalar, hastaların beyin dalga kalıplarının, şifayı veren kişinin kalp hareket kalıplarını değiştirdiği veya ona uyum gösterdiğini ortaya koyuyor.
Kirlian fotoğrfaçılık yöntemi ve diğer ölçüm araçları, iyileşme sırasında güçlü önce ve sonra enerji imza değişikliklerine işaret ediyor.
Bu frekanslar güçlü ve hissedilebilir olup (yani, duyum testleri aracılığıyla fiziksel anlamda algılanabilir) çeşitli çalışmalar sırasında gerçek oldukları kanıtlanmıştır.

*Şifanın kaynağı nedir? Enerji Kaynağı nedir?

Bu şifaların kaynağı Tanrı, Sevgi, Evren’dir  birini seçin. Bu frekanslar bütün düzeylerde iyileşmemize ve bir zamanlar ne idiysek onunla yeniden bağlantı kurabilmemize ve yeniden o olabilmemize yardımcı olabilir.

*Vücudun Çakra veya enerji sistemleriyle nasıl çalışır?

Reconnective Healing “ışık ve bilgiyi” paylaşarak çalışır ve insan enerji sistemleri de dahil olmak üzere vücudun bütün kısımlarıyla çalışma potansiyeline sahiptir.

*Kaç seansa ihtiyacım var? Neden tek seanstan fazlasına ihtiyacım olsun?

Bu frekanslarda yıllarca çalışmanın deneyimlerine göre, birçok kişi 1-3 seans arasında belirli bir derecede şifa alabiliyor. İyileşme Tanrı’nın lütfu olarak, uygun bir anda aniden gerçekleşebilir. O an tek bir seansla, seanstan bir gün sonra veya bir ay sonra da gelebilir.
 
*Tekrar Bağlantı Şifa seansına mı yoksa Tekrar Bağlantı seansına mı ihtıyacım olduğunu  nasıl anlayabilirim?

Reconnective Healing veya The Reconnection’e ihtiyacınız olup olmadığını anlamak için, kendinize bu seansa ilişkin olarak niyetinizin ne olduğunu sorun. Eğer niyetiniz ne suretle olursa olsun iyileşmekse, Reconnective Healing’i alın. Eğer kafanızda herhangi bir şekilde iyileşmek yoksa, ama büyümenize, ilerlemenize yardımcı olacak ve kendinizi ve hayatınızı değiştirmenizde size yardımcı olacak bir şey istiyorsanız, o zaman, büyük bir olasılıkla The Reconnection almak isteyeceksiniz. Bu konuda nasıl bir karar alacağınıza ilişkin olarak daha fazla yardım için, bölgenizdeki Reconnective Healing  pratisyenine başvurabilirsiniz.

*Bir’den fazla "The Reconnection" seansına ihtiyaç var mı?

Bir kez bağlandıktan sonra, bağlantı bir daha kesilemez. Dolayısıyla bir kez  (2 seans) "The Reconnection" yeterlidir. Seanslarınız tamamlandıktan sonra hiç kimse ya da şey bağlantınızı kesemez.

* Çalışma hayvanları nasıl etkiliyor? Bitkileri?

Bildiğim şu ki, Reconnective Healing® hayvanlar ve bitkiler üzerinde de insanlarda olduğu kadar etkili oluyor. Hayvanlarla çalışan pratisyenlerin aktardığı bilgilere göre köpekler, kediler, atlar ve diğer türler, kanser, eklem/mafsal hastalıkları ve kronik boyun sorunları da dahil olmak üzere aynı çeşit hastalıklarda insanlarda olduğu gibi şifaya kavuştu. Bitkiler üzerinde Reconnective Healing® uygulamalarının sonucunda seans yapılmış bitkinin seans yapılmamış olanına göre susuzluğa on kat daha dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir.

* Dr. Pearl bu alana nasıl girdi? ( ne zaman, v.b.)

Dünyaca tanınmış şifacı Dr. Eric Pearl, The Other Side, The Leeza Show, Sally Jessy Raphael, Art Bell, America's Health Network, Extra, FOX TV (Drs. Andrew Weil ve Dean Ornish ile beraber) ve dünya çapında bir çok televizyon programına konuk olmuştur. Aynı zamanda, Madison Square Garden Tiyatrosu'nu tamamen doldurmuş ve seminerleri, The New York Times da dahil olmak üzere birçok dergide yayınlanmıştır.

Bir doktor olarak Eric, bir gün hastaları, onlara fiziksel olarak dokunmamış olmasına rağmen, bedenlerinin üzerinde ellerinin gezindiğini hissettiklerini söyleyene kadar 12 yıl boyunca son derece başarılı bir kayropraktis kliniği işletmekteydi. İlk bir kaç ay süresince avuçları sivilcelendi ve kanadı. Kısa bir süre sonra hastaları melekler gördüklerini, kanser, AİDS ve ona bağlı hastalıklar, kronik yorgunluk sendromu, felç, doğuştan gelen anomaliler ve diğer ciddi bedensel problemlerden mucizevi bir şekilde iyileştiklerini bildirmeye başladılar. Bütün bunlar, Eric ellerini onların yakınında tuttuğu zaman gerçekleşiyordu. Bütün bunlar bugün de devam etmektedir.

Eric'in hastalarının şifaları şu ana kadar altı kitapta toplanarak belgelenmiştir. Bu kitaplardan biri kendisi tarafından yazılmış THE RECONNECTION®: HEAL OTHERS, HEAL YOURSELF (Tekrar Bağlantı®: Kendinizi Şifalandırın, Başkalarını Şifalandırın) 23 dile çevrilmiştir ve bir çok ülkede çok satan kitaplar listesinde yer almaktadır.

Los Angeles'de yaşamakta olan Eric, tüm dünyadaki üniversite ve hastanelerdeki üst düzey doktor ve tıp araştırmacılarının büyük ilgisini çekmektedir. Bu hastane ve üniversitelerin arasında Jackson Memorial Hospital, UCLA, Cedars-Sinai, the VA Hospital, University of Miami Medical School ve University of Arizona (Bu üniversite, Dr. Andrew Weil'in isteği üzerine Eric'in doktorlara hitap ettiği ve yeni araştırma programlarının süregeldiği yerdir) sayılabilir.

* Bütün bir dünya yüzünde, bu frekansları ortaya çıkaracak tek kişi Dr. Pearl müydü? Bunu nasıl bilebilirsiniz?

1993 yılında, o chiropractor'ken, hastalarının aniden çeşitli arazlardan mucizevi bir şekilde kurtulduklarına ilişkin haberler verdiği sırada bu çalışma Eric'den akmaya başladı. O zamandan bu yana, Eric sadece bu iyileşmeleri kolaylaştırmak değil, aynı zamanda, iyileşmelerin nasıl kolaylaştırılabileceğini başkalarına da öğretmek için kabiliyetlerini geliştirdi. Şimdi Eric, söz konusu yeni şifa frekansları hediyesini diğer insanlara da verebilmek için zamanının çoğunu seyahat ederek geçiriyor.

*Neden Reconnective Healing®' daha önce yoktu? Başka bir adla daha önceleri de varolması mümkün mü?
 
Reconnective Healing® hem "eski" hem de yeni. Eski, çünkü o Evren'e ait, ama aynı zamanda yeni, çünkü bu frekanslar dünyada daha önce hiç mevcut olmadı. Birçok bilim adamı, felsefeci ve kadim uygarlık, milenyumun sonuna doğru bir bilinç değişimi veya "çağ değişimi" döneminden geçeceğimiz tahmininde bulunmuştu. İşte bu değişim, daha büyük ve daha kapsamlı frekansların buraya "uyumlanmasına" ve Dünya'nın iyileşmesi için kullanılabilmesine izin verdi.

Yüzyıllardan bu yana mevcut olan Reiki, Qi Gong ve Johrei gibi diğer şifa frekansları, Reconnective Healing® ile aynı frekans'ta değildir.

* Şifa Tanrı'nın bir hediyesi. Diğer şifacılar bunu diğerlerine iletemezken, Dr. Pearl nasıl iletebiliyor?

1993 yılında, o chiropractor'ken, hastalarının aniden çeşitli arazlardan mucizevi bir şekilde kurtulduklarına ilişkin haberler verdiği sırada bu çalışma Eric'den akmaya başladı. O zamandan bu yana, Eric sadece bu iyileşmeleri kolaylaştırmak değil, aynı zamanda, iyileşmelerin nasıl kolaylaştırılabileceğini başkalarına da öğretmek için kabiliyetlerini geliştirdi. Şimdi Eric, söz konusu yeni şifa frekansları hediyesini diğer insanlara da verebilmek için zamanının çoğunu seyahat ederek geçiriyor.