SSS
- Reiki hangi hastalıklarda işe yarar?

Reiki fiziksel,zihinsel yada duygusal boyutta kendini gösteren sorunların hepsinde destekleyici olarak kullanılır. Kesin olarak şu hastalığa iyi gelir yada şu konuda etkili olur cevabını reiki için vermek doğru olmaz. Eğer bir hastalığınız varsa doktora gitmeli ve tibbi tedavi görmelisiniz. Reiki bir tedavi yöntemi değildir. Sağlık sorunlarınızda destekleyici, sizin kendinizi daha rahat ve pozitif hissetmeniz için kullanılan bir enerji tekniğidir. Hastalıklar esnasında pozitif düşünceye sahip olmanın ve olumlu olmanın ne kadar önemli olduğu düşünülürse reiki tamamlayıcı olarak kabul edilebilir. Ancak hiç bir zaman tibbi tedavinin yerine geçmez.

- Reikiyi kendi kendime kitaplarda öğrenebilir miyim?

Reikiyi kitaplardan öğrenmek mümkün değildir. Kitap okuyarak ancak reikinin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz ancak reiki uygulayıcısı olamazsınız. Çünkü reiki inisiyasyon dediğimiz reiki masterın sizin enerjinizle reiki enerjisini uyumlu hale getirmesiyle öğrenilir. İnisiyasyona halk dilinde el verme de denmektedir.

- Ya ben reiki öğrenmeyi başaramazsam, herkes öğrenebilir mi?

Sekiz yaşını doldurmuş herkes reiki öğrenebilir. Eğitim durumunuz,dini inancınız,zeka düzeyiniz,reikiye inanıp inanmamanız,yetenekleriniz reikiyi öğrenmeniz için önemli değildir.

- Reikinin diğer enerji yöntemlerinden farkı nedir?

En önemli farkı çok kolay öğrenilmesi ve özel çalışmalar gerektirmemesidir. Reiki öğrenmek için senelerinizi vermenize gerek yoktur ve özel ritüelleri bulunmamaktadır. Herhangi bir araç gerece ihtiyacınız yoktur. Özel bir ön hazırlık gerektirmez.

- Reikinin yan etkileri yada zararları var mı?

Reikinin hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur. Reiki uygulayan kişinin hastanın rahatsızlığını kapması gibi bir şey söz konusu değildir Aksine başkasına reiki veren kişi kendisi de pozitif enerjiden faydalanacaktır.

- Reikiyi ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Reiki bir günde öğrenilir.

-Seminerlerde neler yapılır?

Seminer bilgilendirme ve inisiyasyon olarak iki kısımdan oluşur. Bilgilendirme kısımda öğreneceginiz seviyeye göre gereken tüm bilgiler aktarılır ve sorularınız yanıtlanır. İnisiyasyonla birlikte artık reiki kanalı olursunuz.

-Seminerden sonra reiki kanalı olduğumu nasıl anlayacağım?

Ellerinizi deneme amaçlı olarak kendi bedeninize yada diğer katılımcıların bedenlerine koyduğunuzda ısınma,iğnelenme,elektrik akımı şeklinde tanımlayacağınız duygular hissedeceksiniz. Özellikle ısınma duygusu normal olmayan bir ısı ile karşılaştığınızı anlamanızı sağlayacaktır.

- Reikiyi sürekli kullanmam gerekiyor mu? Kullanmazsam unutur muyum?

Reikiyi bir kere öğrendiniz mi artık ömrünüzün sonuna kadar unutmazsınız. Ancak ne kadar düzenli ve sık kullanırsanız o kadar faydasını görürsünüz.

- Reiki 1 ve 2 masterlarım başka kişiler olabilir mi?

Reiki de bir mastera bağlanma gibi bir durum yoktur. Farklı masterlardan reiki öğrenebilirsiniz.

- Reiki seminerleri ücretli midir?

Evet ücretlidir. Ücretler için fiyatlarımızı inceleyiniz.

ÖNEMLİ UYARI:
Reiki tıbbi bir tedavi değildir. Reikiyi kendiniz ve sevdikleriniz için destekleyici bir pozitif enerji tekniği olarak kullanınız. Reiki masterlar ya da uygulayıcılar hiç kimseyi tedavi etme, teşhis koyma yetkinliğinde değildirler.
Reiki çalışmalarında aldığınız katılımcı belgeleri, resmi bir dayanak taşımaz. Batı’da birçok ülkede Reiki gibi tamamlayıcı sistemlerle ilgili yasal düzenlemeler yapılmıştır ancak ülkemizde bu konuda yasal bir düzenleme olmadığı için sertifika olarak isimlendirilen belgeler sadece reiki öğrendiğinizi gösteren katılımcı belgeleridir. Reiki sadece kişinin enerji dengesini düzenleyen, negatif enerjilerden arınmasını sağlayan, yaşam kalitesini arttıran ve yaşama daha dengeli bakmasına destek veren bir enerji tekniğidir.