Reiki Eğitimi
REİKİ 1.  SEVİYE EĞİTİMİEğitim yaklaşık 5 saat sürmektedir, maksimum 4 danışana eğitim verilebilmektedir.
 • Reiki’nin  tarihi.
 • Reiki Yaşam Enerjisini nasıl ve nerelerde kullanabiliriz.
 • Bedenimizde ki Temel Çakralar, işlevleri ve renkleri.
 • Meditasyon nedir ve neden meditasyon yapılmalı ve Çakra meditasyonlarını kendimiz nasıl yapabiliriz.

Reiki 1. seviye uyumlamalar.
 • Reiki yaşam enerjisini kendi bedenimizde  kullanmak. (uygulamalı olarak)
 • Reiki Yaşam enerjisini başkasının bedeninde kullanmak. (uygulamalı olarak)
 • Reikinin başka kullanım alanları.
 • Acil durumlarda Reiki yi kullanma yolları. (uygulamalı)
 • Belirlenmiş olan, sağlık sorunlarına reiki ile destek olmak.
 • Genel değerlendirme, Eğitim notlarının ve Belgelerin verilmesi.
REİKİ 2. SEVİYE EĞİTİMİ

Eğitim yaklaşık 5 saat sürmektedir, maksimum 4 danışana eğitim verilebilmektedir.
 • Reiki 1 bilgilerini hatırlama.
 • Reiki 2 hakkında bilgilendirme.
 • Reiki 2 Sembollerinin Çizimi, anlamı ve uzakta bulunanlar için kullanma şekli.

Reiki 2. Seviye uyumlamalar
 • Reiki 2 sembolleri ile Mekan Temizliği.
 • Reiki 2 sembolleri ile enerji alanımızı korumaya alma.
 • Reiki 2 sembollerini kullanarak Karmamızın temizlenmesi çalışmaları.
 • Genel değerlendirme.
 • Belgelerin ve eğitim notlarının verilmesi.

REİKİ NASIL ÖĞRENİLİR

Reiki Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü Enerjisi demektir. Binlerce yıldan beri kullanılan, ellerin temasıyla uygulanan eski bir iyile Çok basit ancak çok güçlü bir tekniktir .Öğrenilmesi son derece kolay olan bir iyileştirme metodudur. Ancak öğrenilmesi kolay olmakla beraber, Reiki’yi kullanma yeteneği geleneksel metotlarla elde edilemeyip, ancak bir Reiki Mastır’ının öğrencisine bu yeteneği transferi şeklinde olmaktadir.

Gerekli olan tek şey seminer sırasında bir Reiki Mastır’ının inisiyasyondur.Bu enerjinin kullanılması bireysel zekaya ya da ruhsal tekamül seviyesine bağlı olmadığından, her yaştan ve geçmişten binlerce insana transfer edilmiştir.Reiki ile çalışma üç aşamada öğrenilir ve bunlar birbirlerini tamamlayıcı düzeylerdir, hep birlikte tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluştururlar. Dereceler insanların birbirine üstünlük sağlaması için değildir.

Birçoğumuz, her zaman başkalarına öncelik veririz. Ama öyle bir an gelir ki, kendimizi ihmal ettiğimiz için başkalarına da yapabileceğimiz çok fazla şey yoktur. Öncelikle kendi üzerinizde çalışarak, dünyaya daha yararlı olabileceğinizi hiç unutmayın.

REİKİ I

Reiki'nin bu aşaması kendini keşif, kişisel değişim, yeni deneyimler ve yüksek bir güçle bağlantının derin duygularıyla dolu, keyifli bir yolculuğun başlangıcıdır.Reiki birinci derece inisiyasyonu kişiyi evrensel   yaşam gücü  enerjisine  açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle bir varlığa dokunulması ile yüksek bir enerjinin o varlığa aktarılması sağlanır. Reiki I temelde fiziksel düzeyde şifa uygulamaları içindir.

Öğrenciler kendilerine, başkalarına, hayvan ve bitkilere enerji vermeyi öğrenirler. Sorunlu olabilecek bölgeleri hissedebilmek için bedeni tarama yöntemi öğrenilir. Reiki I ilerideki tüm seviyelerin temelidir ve en sıklıkla kullanılan el koyarak şifanın öğrenildiği düzeydir.

REİKİ II

Reiki II inisiyasyonu kişinin şifa için aktardığı enerjiyi artırır ve öğrenciler uzaktan şifa gönderme ile zihinsel ve duygusal şifa yöntemlerini öğrenirler. Ek yöntemlerin kullanımı bu düzeyin inisiyasyonu sırasında öğrencinin açıldığı  Reiki sembollerinin çizilmesiyle mümkün olur. Reiki ikinci derecede üç sembol ve bunların kullanımı öğrenilir.Sembollerle çalışmak için değişik hallerde bulunmak gerekmez. Doğaüstü olduklarından her kullanıldığında yapılması gerekeni otomatik olarak yaparlar.

Sembollerle çalışabilmek için doğru çizmeyi ve doğru kullanmayı öğrenmek gereklidir. Yine de zaman zaman hocalar arasında küçük farklılıklar gösterebilirler.

İLERİ REİKİ EĞİTİMİ (ADVANCED REİKİ TRAİNİNG-ART)

İleri Reiki eğitimi (ART) öğrencinin master (öğretmen) sembolüne inisiye olmasını ve Reiki meditasyonu, aura temizleme  tekniğini, kristallerle çalışmayı ve psişik ameliyat tekniğini kapsar.Bu derece, geleneksel Reiki sisteminin bir parçası değildir.

Bu derecede öğretilen yöntemler; William Rand tarafından, yoğun şifa etkileri kanıtlandıktan sonra,  Reiki Master olmaya hazırlığın bir parçası olarak  veya  öğretmenlik yapmak niyetinde olmayıp yalnızca şifa yeteneklerini artırmak isteyenler için eğitim sürecine eklenmiştir. Bu eğitim yukarıda sıralanan çok güçlü ve etkili şifa tekniklerini içerir.

REİKİ III: ÖĞRETMENLİK (REİKİ MASTER)

Bir Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak büyük bir adım ve sorumluluktur. Biz bu yola açılmak isteyen öğrencilerin kendilerinin temizlenip şifa bulmaları için her gün kendilerine Reiki uygulamaları gerektiğine inanıyoruz. Önceki tüm seviyelerde yeterli deneyime sahip olmaları ve şifaya gerçekten güçlü bir duygu ve sebatla bağlanmaları gerekir.

Zor vakalar ya da beklenmedik tepkiler karşısında tecrübe kazanmalıdırlar. Bu süreç, Reiki Master olmadan önce  normalde iki ya da üç sene uygulama gerektirir. Reiki Master/Öğretmenlik eğitimi, Reiki terapistinin diğer kişileri tüm Reiki derecelerine inisiye etmesine hazırlar ve sınıf yönetme, yazılı malzemeyi öğretme ve öğretmen-öğrenci ilişkileri konularında yol gösterir.