HAYRİYE VURAL


BENİM FARKINDALIK YOLCULUĞUMUN ÖYKÜSÜ
     Oğullarımdan ikincisi bu Dünyaya gözlerini açarken ağlayamamıştı,dört yıl boyuncada ağlamak yerine morarıp katılmayı seçti.Bu hayattaki ailesine öğreteceklerini bu yoldan yapmayı tercih etmişti sanırım.Böylece ailecek bizi bekleyen zorlu bir sınavın başlangıcındaydık.Yıllar yılları kovaladı ve ben sıkıntılarımı aşabilirim diye sanırım Reiki öğrenmek istedim.Reikiyi nerden duyduğumu bile hatırlamıyorum o yıllarda,içimden birşeyleri hatırladım sanırım.Bir aylık hoca arayışımdan sonra Reiki hocamın telefon numarısı elime geçti.Eğitim ve uyumlama için gittiğimde iki kişi ders alıyorduk.
     İlk Reiki uyumlamasında muhteşem bir şey yaşadım,başımın içinde sanki güneş vardı ve beni ısıtıyordu.Bu deneyim yaklaşık on dakika kadar sürdü.Yanımdaki diğer öğrenciye şöyle söylediğimi hatırlıyorum''sizinde başınızda bu şekilde bir his var mı?'' ama cevabı ''hayır''olmuştu.Herkesin aynı deneyimi yaşamadığını şu an kendi Reiki Uyumlamalarım sırasında öğrencilerime de söylerim.
    Sevgili Tülay Hocamın ilk dersimde  söylediği ''Sen de hoca olacaksın'' sözlerini hiç bir zaman unutmam. Bense hemen şu cevabı vermiştim''Asla ben öyle birşey olmak istemiyorum,sadece Reiki öğrenmeye geldim''. Büyük konuşma derdi annem her zaman,haklıymış. Evren beni nasıl programladıysa o şekilde yaşıyorum şimdilerde, arada yolumu şaşırsam da.Hayat asla tesadüflerle dolu değildir,o tesadüf sanılan herşey aslında olması gereken,akıştaki tesadüflerdir.
   Ve yıllar içinde ben de bu yolda ilerleyip bir Reiki hocası oldum,bazılarının deyimiyle Master oldum. Benim de birçok öğrencim oldu.Onlar benden çok şey öğrendi,ben de onlardan çok şey öğrendim.Bu hayatta herkes hem öğrenci hem öğretmen değil mi zaten.Reiki bana çok şey kattı bu farkındalık yolculuğumda...Ellerimin ne kadar güçlü olduklarını onlarla şifa verilebileceğini öğrendim en başta...Başkalarını ve kendimi yeni farkındalıklara yükseltebileceğimi öğrendim aynı zamanda. Duygularımı nasıl daha yumuşak ifade edebileceğimi,nasıl hayır diyebileceğimi,kendimin değerli olduğunu, kendimi nasıl daha çok sevebileceğimi,nasıl nefes alıp nasıl meditasyon yapabileceğimi hep bu yolculuğumda öğrendim.
    Araya zaman zaman yeni eğitimler yeni öğretiler sokarak hala bu farkındalık yolculuğuma devam ediyorum.Zaman zaman hala hatalar yapsam da bunlarla nasıl başa çıkacağımı biliyorum.Yıldızlara gezegenlere daha çok önem veriyor onlarla zıtlaşmamaya çalışarak hayat yolculuğuma devam ediyorum. ''O yıldıza bak o yıldıza ''der Kuran'da .Duygularımı,sezgilerimi ve rüyalarımı dikkate daha çok alıyorum.
   Çünkü her insan bir doğum anı planıyla doğar ve büyür.Yeryüzündeki tekamülünü de bu planla yaşayıp tamamlar.Bende buraya geldiğim şekilde ve olmam gereken kişi olmaya çalışarak hayatımı daha akışta tamamlamaya çalışıyorum.Mevalana'nın dediği gibi''Ya göründüğün gibi ol ya olduğun gibi görün''.Bunu kendime yaşam felsefesi yapmaya çalışıyorum.
   Reiki sonrası aldığım eğitimleri aşağıya sıralamayı tercih ediyorum.Bunlardan bazısını şu an uyguluyorum bazılarını da farkındalık yolculuğumun bir parçası olarak görüyorum. Bu Dünya'da hepimiz belli bir süre yaşamak için bu bedene misafir olduk,çocuklarımızın da ruhu bize emanet diye düşünüyorum.Torunum iyiki beni babaanne olarak seçmiş, oğullarım iyiki beni anne olarak seçmişler ve hayatıma güzellikler katmışlar.
        Bunların hepsi bana ait olan düşünceler,şu anki farkındalığımla yarın değişebilir.Bu yüzden yazdıklarıma inanmak zorunda değilsiniz,herkesin bakış açısı,yaşam yolu farklıdır.
    Kendilerini nasıl iyileştireceklerine dair sezgisel bilgi atalarımızın sahip olduğu şeydi ve o bilgi hala bizim içimizde,derinlerde saklıdır. Yaşam yolunda herkesin içindeki  şifacıyı uyandırmasını diliyorum. 
 Aldığım  Eğitimler;                           
Transformal nefes, EFT (Duygusal özgürleşme tekniği), Reconnection(Tekrar Bağlantı) ,Acutonics(ses çatallarıyla şifa), Human Design, Astroloji, Feng Shui, Jean Adrienne Arınma Sistemi Eğitmen(Knesiyoloji ile İç benlikle konuşma yöntemi),Numoreloji ....
  Bu farkındalık yolumda bir de Çölyak hastaları için kitap yazıp yayınladım.''Glutensiz Tarifler, Çölyaklının Mutfak Rehberi''. Onun hikayesi de çok ayrıdır,Reiki ile tanıştığım sıralarda bir takım gıda alerjilerine de sahiptim ve glutensiz besleniyordum. Bu süreçte  glutensiz bilgiler ve tarifler içeren bir kitabın Türkiye'de olmadığını gördüm. Halbuki yurtdışında birçok ürün ve kaynak kitaba ulaşılabiliyordu. İki yıllık bir çalışmayla bu kitabım da İnkilap kitabevi tarafından satışa sunuldu.
 
Sevgi ve ışıkla...
Hayriye Vural